Вести

Одржана прва радионица у оквиру пројекта „Ко-креација знања и изградња експертизе за заштиту деце погођене присилним миграцијама – развој курикулума”

Прва радионица у оквиру пројекта „Ко-креација знања и изградња експертизе за заштиту деце погођене присилним миграцијама – развој курикулума”, одржана је на Факултету политичких наука. Радионица је била намењена договору око учешћа у пилотирању предмета Заштита деце погођене миграцијама.

Пројекат спроводи Центар за истраживање социјалне политике и социјалног рада у сарадњи са Центром за студије рода и политике и канцеларијом УНИЦЕФ-а у Србији, а уз подршку The United States Bureau of Population, Refugees, and Migration.

У току првог дела радионице студенти су имали прилику да у групама дискутују о конкретним случајевима деце миграната и проблемима са којима се она сусрећу и да на тај начин своја знања и вештине стечена током студија усмере ка решавању проблема мигрантске кризе. Током другог дела радионице учесници су имали задатак да осмисле поруке које би требало упутити државним институцијама, међународним организацијама, социјалним радницима, али и студентима како би се указало на важност образовања о раду са мигрантима.

На Пројекту ће учествовати студенти треће и четврте године основних академских студија социјалне политике и социјалног рада као и студенти других смерова који имају посебно интересовање у овој области. На пилотирању наставе планирано је и да учествује и 5 професионалаца са терена. Пројекат ће бити реализован кроз четири сусрета целодневне наставе у периоду од два месеца и по завршетку Пројекта студенти ће полагати финални тест који ће им обезбедити додатак на диплому. Такође, учесници ће проћи праксу, која ће бити организована у сарадњи са организацијама које сарађују на Пројекту. Приступ наставним јединицама биће заснован на правима и заштити деце. Говориће се о миграцијама, родној осетљивости и деци која путују сама.

Координатори пројекта су проф. др Невенка Жегарац, проф. др Наталија Перишић, доценткиња др Анита Бургунд Исаков, доценткиња др Катарина Лончаревић и истраживачица приправница Виолета Марковић са Факултета полтичких наука Универзитета у Београду.

 

 

Related Posts