Сњежана Миливојевић

редовни професор др

Сњежана Миливојевић је редовна професорка јавног мњења и медијских студија.

• Руководитељка мастер студија Комуникологија;
  • Координаторка докторских студија Култура и медији;
  • Руководитељка Центра за истраживање медија Факултета политичких наука- Универзитета у Београду.

Области њеног научног и истраживачког интересовања су критичке студије медија и комуникације, јавно мњење. политичка комуникација, културне студије, медијска политика и регулатива, медији и различитости и медији и политике сећања. Ауторка је монографија Медији, идеологија и култура, Media Monitoring Manual, Телевизија у Европи- Србија, Екранизација избора, Професија на раскршћу: новинарство на прагу информационог друштва (ур.) као и великог броја домаћих и међународних истраживачких пројеката.

Сњежана Миливојевић је гостујућа професорка на Univeristy of New York у Прагу (2014 -) ко-директора курса Comparative Media Systems на Интеруниверзитетском центру у Дубровнику (2011-). Била је Chevening Scholar на St. Antony’s College, Oxford University (2001), Fulbright Visiting Scholar на Columbia University (2012-13) и гостујућа професорка на више европских и америчких универзитета.

Сњежана Миливојевић