Стефан Сурлић

• 2021 – Одбрањена докторска дисертација „Институционална интеграција етничких заједница у постконфликтним друштвима Балкана“, докторске студије политикологије, Факултет политичких наука, Универзитет у Београду
  • 2011 – 2012. Мастер студије политикологије, модул: Политичка теорија, политичка социологија и институције, Факултет политичких наука, Универзитет у Београду
  • 2007 – 2011. Основне академске студије политикологије, Факултет политичких наука, Универзитет у Београду

Кретање у каријери

• 2021 – Доцент на Факултету политичких наука, научна област Политички системи
  • 2015 – 2021. Асистент на Факултету политичких наука, Универзитет у Београду, научна област Политички системи
  • 2015 – 2021. Истраживач у Центру за интердисциплинарне студије Балкана
  • 2013 – 2015. Истраживач-сарадник, Факултет политичких наука, Универзитет у Београду, пројекат ‚‚Цивилно друштво и религија”
  • 2011 – 2012 .Сарадник у настави на предмету Упоредна политика, Факултет политичких наука, Универзитет у Београду

Важнији објављени радови

• Surlić, Stefan & Novaković, Igor, “Reframing Ahtisaari Provisions: The Issue of Cultural and Religious Heritage and Final Post-conflict Settlement between Belgrade and Pristina”, Serbian Political Thought, vol. 72, no. 2, pp. 11-40, 2021.
  • Surlić, Stefan, “Who said Quotas? The Role of Serbia in Burden Sharing of the Migrant Crisis” In Along the Balkan Route: The Impact of the Post-2014 ‘Migrant Crisis’ on the EU’s South East Periphery,edited by Alexandra Prodromidou and Pavlos Gkasis, Berlin: Konrad Adenauer Stiftung, Jean Monnet Project Migrate+, 116-127. 2019.
  • Surlić, Stefan, “Constitutional Design and Cultural Cleavage: UNESCO and the Struggle for Cultural Heritage in Kosovo”, Croatian Political Science Review, University of Zagreb, vol. 54, no. 4, pp. 109-125, 2017.
  • Сурлић, Стефан, „Избори у Француској 2017: Улазак Јупитера у Јелисејску палату“, Политички живот, Факултет политичких наука, Београд, бр. 14, стр. 39-49, 2018.
  • Сурлић, Стефан, „Дејтонски споразум и конституционално дизајнирање Босне и Херцеговине“, у: С. Рапаић, Т. Кецмановић, А. Врањеш (ур.), Дејтонски споразум – две деценије мира и поуке за свет, Институт за међународну политику и привреду, Београд, стр. 88 – 96, 201
  • Сурлић, Стефан, „Институционални механизми представљања Срба на Косову – Студија случаја: Заједница српских општина”, у: Ј. Теокаревић, Б. Балићи, С. Сурлић (ур.), Перспективе мултиетничког друштва на Косову, Центар за интердисциплинарне студије Балкана Факултета политичких наука, Београд, стр. 61-72, 2014.
Стефан Сурлић