Политички систем и привредни развој

Ове студије омогућавају мултидисциплинарно пручавање динамичког прожимања политичких система са економским устројством са становишта политикологије, политичке економије, међународне политичке економије, политичке антропологије, агроекономије, студија Европске уније, методологије.

По свом садржају, програм се наставља на додипломске студије на матичном факултету омогућавајући дипломираним студентима да наставе усавршавање и специјализују своје знање у широкој области студија међузависности политичког система и привредног развоја како у глобалним и оквирима Европске уније, тако и на националном нивоу. Са друге стране, програм представља и прилику за студенте сродних факултета друштвених наука. Ваља истаћи да је овако постављен мастер програм јединствен, а тиме и веома атрактиван у образовном систему Србије, али и региона.

Настава ће се изводити у виду предавања, семинара и самосталног истраживачког рада студената, што је спецификовано програмом (силабусом) сваког курса. Комбиновани су предмети теоријско-методолошког, научно-стручног и стручно-апликативног карактера, да би се студентима омогућило што потпуније знање, али и да би били што оспособљенији за практичан рад у институцијама за које сматрамо да ће их углавном запошљавати.

Разгор за пријемни ће се обавити 06. 10. у 17 часова.

Студијски програм је акредитован 2015. године.

Семестар: 1
Политички систем и привредни развој 1 обавезан 2+1 6
Студијски истраживачки рад 1 1 обавезан 6
Изборни блок 1 (бира се 18 ЕСПБ)