Милан Крстић

• Доктор политичких наука, смер: Међународне и европске докторске студије, докторска дисертација: Стратегије дестигматизације у спољној политици држава: студија случаја спољне политике Републике Србије од 2001. до 2018. године, Универзитет у Београду – Факултет политичких наука, 2020.
    • Мастер историје међународних односа (MSc History of International Relations),  London School of Economics and Political Science (LSE), 2013.
    • Мастер рачунарства у друштвеним наукама, Универзитет у Београду, 2017.
    • Дипломирани политиколог за међународну политику, Универзитет у Београду – Факултет политичких наука, 2012.

Кретања у каријери

• Доцент за ужу научну област међународне студије, Универзитет у Београду – Факултет политичких наука (2021 – данас);
    • Асистент за ужу научну област међународне студије, Универзитет у Београду – Факултет политичких наука (2014 – 2020);
    • Виши истраживач и оснивач организације, Центар за друштвени дијалог и регионалне иницијативe, Београд (2010 – данас)

Усавршавања и стипендије

• Marshall Memorial Fellowship, German Marshall Fund of the United States (2022)
    • Гостујући истраживач (докторанд), Универзитет у Болоњи, Италија (2018-2019)
    • Leadership Academy for Development, CDDRL – Stanford University, CA, USA (2018)
    • Study of the US Institute for Scholars on the US Foreign Policy, Bard College, NY, USА (2017)

Предавачки ангажмани на другим институцијама

• The Ohio State University, OH, USA (2020-2022)
    • Clemson University, SC, USA, Semester Abroad Program (2016-2022)

Новији објављенији радови

Krstić, Milan. 2022. “The Conceptual Relations between Europeanization and Destigmatization: Regional Challenges Shown through the Case of Serbia.” In: The Europeanization of Montenegro, editor: Adam Bence Balasz, 153-184. Frankfurt: Nomos Verlag.

Krstić, Milan. 2021. „Continuity And Changes In The US Foreign Policy Towards The Western Balkans During The First Year Of Biden’s Presidency: Third Obama’s Or Second Trump’s Term?“, Politika nacionalne bezbednosti 21 (2): 175-200.

Krstić, Milan. 2021. „Međusobna izvinjenja Srbije i Hrvatske: uzroci i efekti izvinjenja i razlozi njihovog ograničenog uticaja.” Tragovi – časopis za srpske i hrvatske teme 3 (2): 146-173.

Ђукановић, Драган и Крстић, Милан. 2021. „Регионална сарадња на Западном Балкану – дугорочно чекање на чланство у Европској унији и/или Балканска унија.” Српска политичка мисао 71(1): 9-26.

Krstić, Milan. 2021. „Uticaj nemačkih izbora na transatlantske odnose: (ne)očekivani izazovi i potencijali.“ Politički život 21: 25-35.

Krstić, Milan. 2021. „’Vi ste svet’: Iskazi poštovanja u politici SAD prema Сrbiji tokom administracije Donalda Trampa.” U: Trideset godina od pada Berlinskog zida, urednici Dragan R. Simić, Dragan Živojinović, Stevan Nedeljković, BR. Beograd: Fakultet političkih nauka – Centar za studije SAD.

Krstić, Milan. 2020. „Promena vlasti kao činilac destigmatizacije Srbije u međunarodnom društvu.“ U: Dvadeset godina 5. oktobra, urednici Slaviša Orlović i Despot Kovačević, 131- 154. Beograd: Fakultet političkih nauka – Centar za demokratiju i Hanns Seidel Stiftung

Други важнији објављени радови

Hrnjaz, Miloš and Krstić, Milan, “Obama’s Dual Discourse on American Exceptionalism”, Croatian International Relations Review, vol. 21, no. 73, 2015, pp. 25-56.

Krstić, Milan, “Securitization Theory and Floods in Serbia: the Case of Social Networks”, Serbian Political Thought, vol. 11, no. 1, 2015, pp. 133-147.

Крстић, Милан „Спољнополитичка мисао Милована Миловановића: да ли је реч о теорији спољне политике?”, Међународна политика, бр. 1161, 2016.

Krstić, Milan. „Da li je ,,Rambuje“ bio bolji od ,,Kumanova“? Uporedna sektorska analiza bezbednosnih rizika po Republiku Srbiju i srpski narod na Kosovu i Metohiji“, u: Dragan Živojinović, Stevan Nedeljković i Milan Krstić (urs.), Dvadeset godina od Dejtonskog mirovnog sporazuma – trajni mir ili trajni izazovi?, Univerzitet u Beogradu – Fakultet političkih nauka, Beograd, str. 117–41.

Rečević, Tijana i Krstić, Milan, „Svi na istoj strani? Kako spoljnopolitički odlučioci objašnjavaju vojnu neutralnost, a kako je građani shvataju“, u: Stefan Surlić (ur.), Saradnja Srbije sa evroatlantskom zajednicom, Univerzitet u Beogradu – Fakultet političkih nauka i Institut za evropske poslove, 2019.

Крстић, Милан, „Да ли су ратне секире закопане довољно дубоко: Наслеђе Великог рата као детерминанта спољне политике Србије према Мађарској“, у: Видоја Голубовић (ур.), Дипломатија и култура Србије: стање и перспективе, Институт за међународну политику и привреду, Београд, 2015, стр. 341-362.

Крстић, Милан, „Између „забијања ножа у леђа” и „националне катастрофе“: Први светски рат као детерминанта спољне политике Србије према Бугарској“, у: Весна Кнежевић Предић (ур.), Политички идентититет Србије у глобалном и регионалном контексту: зборник радова, Универзитет у Београду, Факултет политичких наука, Београд, 2015, стр. 271-288.

Милан Крстић