Небојша Владисављевић

ванредни професор др

Образовање

• Докторат политичких наука (PhD in Government), 2004, London School of Economics and Political Science (LSE).
  • Мастер упоредне политике (MSc in Comparative Politics), 1998, London School of Economics and Political Science (LSE).
  • Основне студије политикологије, 1994, Факултет политичких наука, (ФПН), Универзитет у Београду.

Посао

• Ванредни професор, Факултет политичких наука (ФПН), Универзитет у Београду, од 2009.
  • Предавач, Факултет политичких наука (ФПН), Универзитет у Београду, 2008-2009.
  • LSE Fellow in Government (Comparative Politics), London School of Economics and Political Science (LSE), 2004-2008.

Новији објављени радови

• “Competitive Authoritarianism and Popular Protest: Evidence from Serbia under Milošević”, International Political Science Review, vol. 37. no. 1, 2016: 36-50.
  • “Does Scholarly Literature on the Breakup of Yugoslavia Travel Well?” in Florian Bieber, Armina Galijaš and Rory Archer (eds.) Debating the End of Yugoslavia (Ashgate Publishing, 2014)
  • “Popular Protest in Authoritarian Regimes: Evidence from Communist and Post-Communist States”, Journal of Southeast European and Black Sea Studies, vol. 14, no. 2, 2014: 139-157.
  • ‘Kosovo and Two Dimensions of the Contemporary Serb-Albanian Conflict’, in Robert Hudson and Glenn Bowman (eds.) After Yugoslavia: Identities and Politics within the Successor States (Basingstoke, Palgrave Macmillan, 2011).
  • „Демократија, консолидација демократије и пример Србије“, у Милан Подунавац (ур.) Устав и демократија у процесу трансформације (Београд, ФПН и УПНС, 2011).
  • ‘The Break-up of Yugoslavia: The Role of Popular Politics’, in James Kerr-Lindsay and Dejan Đokić (eds.) New Perspectives on Yugoslavia: Key Issues and Controversies (London, Routledge, 2010).
  • Serbia’s Antibureaucratic Revolution: Milošević, the Fall of Communism and Nationalist Mobilization (Basingstoke and New York, Palgrave Macmillan, 2008).

Истраживачки пројекти

• Координатор радног пакета 3 и истраживачког тима ФПН на међународном истраживачком пројекту „Медији, сукоби и демократизација“ (Media, Conflict and Democratisation – MeCoDEM, 2014-2017, бр. 613370; Seventh Framework Programme; theme SSH.2013.4.2-1, Media in conflicts and peace building) у сарадњи са универзитетима у Лидсу (координатором пројекта), Оксфорду, Бохуму, Каиру, Кејптауну, Стокхолму и Хамбургу (http://www.mecodem.eu/).

Истраживачка интересовања

• Ауторитаризам и демократизација. Медији, сукоби и демократизација. Друштвени покрети и револуције. Регулација етничких сукоба. Уставни дизајн у новим демократијама и подељеним друштвима. Комунизам и пост-комунизам.

Консултације: среда, 10-11.30, током семестра, кабинет 116, III спрат.

Информације

Предмети које предаје