
Сусрети 2021. године
Свет се суочио са више глобалних криза од којих је свака оспорила или тестирала државне политике, заједнице, породице и појединце.
Све ове велике промене са којима се свет суочава, посматране кроз призму концепта „црног лабуда“ (Талеб, 2007), односно серије непредвидивих догађаја који потенцијално могу да изазову много различитих друштвених криза и импликација, произвеле су бројне негативне последице великих размера и веома неповољне пројекције, стављајући све друштвене системе и владе пред бројне изазове, али истовремено наметнувши потребу за модификацијом постојећих и креирањем нових политика, програма и мера за превазилажење криза. Стога су у овој ери коју карактеришу вишеструке кризе, социјално искључивање и друштвене неједнакости, концепти попут заједнице и солидарности важнији него икада раније за социјалну политику и социјални рад.
На значај ових концепата указује и тренутна (здравствена) криза изазвана пандемијом вируса COVID-19 са којом се свет још увек суочава. Иако су се приступи и одговори на пандемију разликовали глобално и национално, несумњиво је да су они умногоме утицали на начин живота сваког појединца, али и начин на који бринемо о онима који се налазе на маргинама друштва и који су најугроженији. И у овој кризи, као и у свакој претходној, највулнерабилније заједнице, друштвене групе и појединци су истовремено највише погођени кризом и осећају вишеструке последице највећих размера. Ове групе су најчешће истовремено и корисници услуга социјалне заштите, система који је, поред здравственог, један од кључних за обезбеђивање добробитиљуди. Иако се ови системи готово увек суочавају са бројним изазовима, они су у периодима криза и друштвених промена још интензивније наглашени.
Позивамо све заинтересоване ауторе из области социјалног рада и социјалне политике, као и сродних научних дисциплина, да доставе своје предлоге радова.
Учесници који се пријављују за пасивно учешће на Конференцији могу то учинити на следећем линку: