
Трибина ,,Студенти у политичким партијама“
Тимска иницијатива младих је на Факултету политичких наука организовала трибину под називом ,,Студенти у политичким партијама“. Својим колегама су се обратили Димитрије Милић из Демократске странке, Никола Ставров из Либерално-демократске партије, Лазар Срдановић испред Социјалистичке партије Србије и на Данило Савић, доскорашњи поборник политике Лиге социјалдемократа Војводине.
,,У политику сам ушао пре четири године, а Демократску странку сам изабрао због веома јасног концепта вођења опозиционе политике. Омладина наше странке је током прошле деценије била у повољнијем положају услед другачије констелације односа на унутарстраначком нивоу“, рекао је Милић. Он је нагласио да је предност Демократске странке у великом степену демократичности унутар саме партије, где се лидери странака смењују веома лако уколико се њихово претходно политичко делање покаже неуспешним.
,,Сматрам да је страначко организовање неопходно ради стабилности и артикулације интереса у сваком друштву. Партијски сам се ангажовао пре свега због константне динамичности и непредвидивости политичких процеса“, навео је Ставров. Осврнувши се на делатности Либерално демократске партије, он је указао на изузетно високу посвећеност активизму младих, будућих носилаца српске политике и друштва.
,,Социјалистичка партија Србије данас има најбројнију омладину од скоро педесет хиљада људи, што представља велики заокрет у политици наше странке, која је ове деценије посветила више пажње поменутој циљној групи“, изјавио је Срдановић. Том приликом је изјавио да се за улазак у СПС определио једним делом због тога што су многобројни чланови његове уже породице били присталице те партије.
,,Никада нисам формално био члан Лиге социјалдемократа Војводине, већ сам подржавао и пратио њихову политику на локалу у Панчеву. У том тренутку је ова странка била једина опозициона политичка опција и управо ме је то привукло да им се приклоним“, објаснио је Данило Савић. Према његовим речима, идеја социјалдемократије треба да представља један од кључних постулата у политичкој организацији друштва.