Избори и изборне кампање

Уписом на мастер програм Избори и изборне кампање студенти ће бити у прилици да унапреде постојећа и стекну нова теоријска и стручна знања из политичког и изборног система, политичког организовања, политичке социологије, психологије политичког понашања, политичког комуницирања и изборних кампања, као и да се упознају са различитим искуствима и проблемима у вези са расписивањем и реализацијом избора и изборних кампања. Стечена знања допринеће да се полазници квалитетно припреме за обављање бројних и разноврсних послова унутар државних органа, различитих политичких субјеката, истраживачких и других агенција, као и у медијима везаним за изборе и изборне кампање.

Студије су организоване у два семестра током којих студенти слушају предавања из обавезних предмета – Избори и изборни систем Србије, Партије и избори, Изборне кампање у вишестраначкој Србији (I семестар) и Средства и облици комуницирања са бирачима (II семестар). Током студија полазници бирају три од шест понуђених изборних курсева и то два од три у првом семестру (Консолидација демократије у посткомунистичким друштвима,Интернет и нове комуникационе технологије и Изборна мотивација) и један од три у другом семестру (Политички живот Србије, Реторика у електронским медијима и Морал и политика).

На крају студија, студент је у обавези да пријави, напише и одбрани мастер рад.

Списак наставника: проф. др Зоран Славујевић (руководилац мастер студија), проф. др Чедомир Чупић, проф. др Милан Јовановић, проф. др Зоран Стојиљковић, проф. др Славиша Орловић, проф. др Јован Теокаревић, проф. др Добривоје Станојевић, доц. др Небојша Мрђа, доц. др Зоран Павловић, доц. др Синиша Атлагић.

Начин полагања пријемног испита, неопходна литература и контакт е-мејл за додатне информације

Разговор са уписном комисијом биће обављен на основу књиге проф. др Зорана СлавујевићаПолитичко комуницирање, политичка пропаганда, политички маркетинг (2009).

Разговор за пријемни ће се обавити 07. 10. у 15 часова

E-mail kontakti:

проф. др Зоран Славујевић: zoran.slavujevic@fpn.bg.ac.rs;
доц. др Синиша Атлагић: sinisa.atlagic@fpn.bg.ac.rs

Студијски програм је акредитован 2015. године.

Семестар: 1
Избори и изборни систем Србије 1 обавезан 2+1 6
Политичке партије и идеологије 1 обавезан 2+1 6
Припрема за завршни рад 1 обавезан 6